TSR Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach

Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach – Warszawa Śródmieście, Saska Kępa, Praga Południe, Bemowo

Zależy Ci na profesjonalnej, a przy tym dającej szybkie efekty psychoterapii? Postaw na nurt TSR, czyli terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy może sobie pozwolić na długotrwałą opiekę terapeutyczną z uwagi na brak czasu czy ograniczone możliwości finansowe. Innowacyjna metoda TSR daje szansę na osiągnięcie trwałych zmian w ciągu zaledwie 8-12 sesji. Poza tym ze względu na jej charakter będzie znakomita zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Na czym polega podejście TSR?

W naszym gabinecie na Saskiej Kępie, Bemowie  i w centrum Warszawa-Śródmieście prowadzimy psychoterapię z uwzględnieniem najnowszych metod, ciągle aktualizując posiadaną wiedzę i umiejętności. Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach jest wyjątkowa przede wszystkim dlatego, że kładzie duży nacisk na teraźniejszość i przyszłość, rzadko powracając do przeszłości klienta. Polega ona na uświadamianiu mu jego mocnych stron oraz możliwości, dzięki czemu znacznie ułatwia dochodzenie do sedna problemów, a także ich rozwiązania.

TSR w Warszawie

Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach z powodzeniem sprawdzi się w wielu dziedzinach psychologii. TSR polecamy zwłaszcza dla problemów w obszarze zdrowia psychicznego, a także w psychoterapii uzależnień. Poza tym ze względu na jej praktyczny charakter będzie świetnym rozwiązaniem dla osób doznających przemocy oraz jej sprawców. Poprzez koncentrację na różnych możliwościach rozwiązywania trudnych kwestii, TSR polecamy również w przypadku problemów wychowawczych. Zapraszamy do kontaktu!

Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach w Warszawie

TSR jest jedną z metod podejścia terapeutycznego, która zakłada znaczącą rolę klienta w rozwiązaniu danego problemu, a sam terapeuta ma za zadanie jedynie pomóc mu osiągnąć ten cel. W ramach terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach nacisk kładziony jest na teraźniejszość oraz znalezieniu rozwiązania konkretnego problemu, z kolei przeszłość nie jest analizowana, nie szuka się w niej przyczyn zaistniałej sytuacji. Podczas terapii realizowanej w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach skupiamy się na mocnych stronach klienta i na ich podstawie szukamy odpowiedniego rozwiązania problemu, a jego punkt widzenia stanowi podstawę całej terapii. Przekonaj się sam, czy terapia skoncentrowana na rozwiązaniach to coś dla Ciebie!

TSRWarszawa Śródmieście, Warszawa Bemowo, Saska Kępa, Praga-Południe

Zmagasz się z problem, z którym nie potrafisz sobie poradzić? To całkowicie normalne i właśnie od udzielenia Ci odpowiedniego wsparcia jest wykwalifikowany oraz doświadczony psychoterapeuta, z którego pomocy warto skorzystać. Jeśli jednak nie masz czasu lub środków finansowych na długotrwałą terapię, postaw na terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach. TSR bowiem ogranicza się zazwyczaj do około 10 sesji, podczas których terapeuta pracuje wspólnie z klientem w celu znalezienia odpowiednich rozwiązań. Jest to odpowiednia metoda psychoterapeutyczna zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci czy młodzieży.

Chcesz poznać więcej szczegółów? Skontaktuj się z naszą poradnią, a chętnie rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości!

Aktualności

Masz pytania?

Zadzwoń: 22 350 77 77

TOP