Psychoterapia młodzieży

Psycholog / Psychoterapeuta dla młodzieży – Warszawa

Ważnym okresem w życiu dorastających dzieci, w którym potrzebują one wsparcia psychologicznego, jest sytuacja okołorozwodowa rodziców, czy narodziny nowego członka rodziny. Większość problemów młodzieży związana jest też z procesem dojrzewania, w którym dokonuje się zmiana tożsamości, a nastolatek przeżywający huśtawkę nastrojów nie zawsze potrafi sobie samodzielnie poradzić z emocjami. W takich przypadkach warto pomyśleć o indywidualnej lub grupowej psychoterapii przeznaczonej specjalnie dla młodzieży.

Psycholog dla młodzieży

Dojrzewanie to bardzo dynamiczny etap życia każdego młodego człowieka. Nastolatek może doświadczać niepokojących zachowań i niezrozumiałych dla dorosłej osoby nastrojów np. lęk przed szkołą, samookaleczanie, nagłe wybuchy gniewu, akty buntu, depresja, a nawet zaburzenia odżywiania w postaci anoreksji lub bulimii. Młody człowiek nie zawsze sam potrafi uporać się z trudnościami emocjonalnymi – z pomocą przychodzi wtedy psychoterapia, która polega na pomocy w rozładowywaniu napięcia i radzenia sobie ze stresem. Spotkania z psychologiem mają na celu dokładne poznanie problemu nastolatka, a także pomoc rodzicom w zrozumieniu zachowania dorastającego dziecka oraz komunikacji z nim.

Skuteczne psychoterapie dla młodzieży w Warszawie

W naszych poradniach pracują doświadczeni psycholodzy specjalizujący się w różnych obszarach pomocy zarówno dzieciom, jak i starszej młodzieży. Wspieramy pacjentów w rozwiązaniu trudności natury psychicznej oraz w różnych sytuacjach domowych, czy szkolnych. Zachęcamy do skorzystania z pojedynczych konsultacji psychologicznych lub pełnych terapii. Pacjentów zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do gabinetów dobrze skomunikowanych z każdą dzielnicą Warszawy – Praga-Południe, Praga-Północ, Śródmieście, Saska Kępa, Mokotów, Wola, Wawer, Ochota czy Żoliborz.

Psycholog dla młodzieży w Warszawie

Pomoc psychologiczna jest niebywale ważna zarówno w przypadku zaburzeń u dzieci, nastolatków, jak i dorosłych. Podejrzewasz, że Twoja pociecha może mieć problemy natury psychicznej? Chciałbyś zapewnić jej najlepszą możliwą pomoc oraz wsparcie? Zachęcamy do umówienia się na wizytę w jednym z naszych gabinetów w Warszawie – na Saskiej Kępie bądź Śródmieściu. Oferujemy konsultacje psychologiczne, a także skuteczną indywidualną lub grupową psychoterapię dla młodzieży w różnym wieku.

Profesjonalna opieka psychologa

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów, zajmujących się problemami psychicznymi młodych ludzi proponujemy kompleksowe usługi psychologów dla młodzieży w naszych warszawskich gabinetach na Saskiej Kępie oraz Śródmieściu. Pomożemy zdiagnozować przyczynę obniżonego nastroju, przeprowadzimy psychoterapię, a w razie potrzeby skierujemy również do dobrego lekarza psychiatry w Warszawie. Postaw na godnych zaufania specjalistów w dziedzinie psychologii już dziś!

Kompleksowa psychoterapia dla młodzieży w gabinetach na Saskiej Kępie oraz Śródmieściu

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, z jak wieloma problemami borykają się współcześnie młodzi ludzie. Naszym zadaniem jest świadczenie profesjonalnej opieki psychologicznej, dzięki której nastolatkowie mogą poznawać sposoby radzenia sobie z różnymi zmartwieniami. Ponadto zajmujemy się też prowadzeniem psychoterapii dla młodzieży, zarówno grupowej, jak i indywidualnej. Zapraszamy do naszych gabinetów w Warszawie – na Saskiej Kępie oraz Śródmieściu!

Psycholog młodzieżowy: grupowa terapia dla nastolatków – Warszawa-Centrum

Przebodźcowanie, problemy w szkole lub w rodzinie, pogorszenie stanu zdrowia, chęć dorównania rówieśnikom i dopasowania się do danej grupy, uzależnienia, zaburzenia zachowania, stres, nękanie i cyberprzemoc – trudności, z jakimi zmaga się młodzież w dzisiejszych czasach jest mnóstwo. Dotyczą one zarówno sfer poznawczych, społecznych i emocjonalnych. Mogą one prowadzić do zaburzeń snu i odżywiania, depresji i zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, panicznego lęku, nerwicy i fobii społecznej, zaburzeń osobowości czy nawet schizofrenii.

Grupa terapeutyczna dla młodzieży

Jeśli Twoje dziecko potrzebuje profesjonalnej pomocy, chce porozmawiać – zapraszamy na psychoterapię grupową dla młodzieży w gabinetach w Warszawie na Saskiej Kępie oraz Śródmieściu. Tutaj w bezpiecznym miejscu, w przyjaznej, pełnej zrozumienia i akceptacji atmosferze postaramy się mu pomóc. Jesteśmy grupą doświadczonych psychoterapeutów i psychologów, dla których dobro Pacjentów jest najważniejsze.

Aktualności

Masz pytania?

Zadzwoń: 22 350 77 77

TOP