Formularz rejestracji w ramach mentoringu
W poradniach Psycholodzy24, gdzie oferujemy m.in. wsparcie i pomoc w rozwoju osobistym, znajdą Państwo osoby, które przeszkolą i przygotują kierownictwo wyższego szczebla w organizacji do współpracy mentorskiej.
Czym jest mentoring?
Mentoring to proces, w którym doświadczony i wykwalifikowany mentor udziela wsparcia i rad swojemu podopiecznemu. Mentoring może odbywać się zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu prywatnym. Jego celem jest pomóc osiągnąć pożądane cele, rozwijać umiejętności oraz zapewnić wsparcie emocjonalne i motywacyjne.
Dlaczego warto?
Dlaczego warto skorzystać z usługi mentoringu w naszej organizacji? Oferujemy wsparcie metodami, w których to klient jest ekspertem od swojego życia, swojej organizacji i dziejących się w niej procesów. Nasi specjaliści posiadają bogate doświadczenie trenerskie oraz wykształcenie z zakresu psychologii biznesu, coachingu i psychoterapii, co pozwala na profesjonalne i skuteczne wsparcie kadr kierowniczych wysokiego szczebla.
Nasi mentorzy:
Irena Jaczewska
Specjalista mentoringu
Psychoterapeuta ericksonowski (w trakcie certyfikacji) i psycholog o specjalności klinicznej dzieci i dorosłych. Posiada certyfikat terapeuty neurofeedback (biofeedback) oraz Psychoterapeuty Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Zanim została psychologiem w 1995 roku ukończyła magisterskie studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Zgodnie ze swoim pierwszym wykształceniem od ponad 20 lat prowadzi firmy i zarządza personelem, menedżerami i innymi zasobami. Jest także właścicielką i dyrektorką merytoryczną poradni zdrowia psychicznego. Psycholog z zamiłowania i pasji. Wspiera terapeutycznie zarówno studentów, młodych małżonków, jak i menedżerów średniego i wyższego szczebla. Z klientami pracuje głównie w nurcie ericksonowskim, czyli systemowo i przede wszystkim strategicznie – dostosowując narzędzia i techniki do zgłaszanych trudności. Gdy tylko to możliwe – stosuje terapię krótkoterminową skoncentrowaną na rozwiązaniach. W pracy z klientem często sięga po elementy terapii poznawczo-behawioralnej i do skutecznych technik zaczerpniętych z innych szkół o udowodnionej naukowo skuteczności. Posiada doświadczenie w prowadzeniu interwencji kryzysowych oraz w pracy z klientami sądów oraz z klientami pozostającymi w relacjach przemocowych. Pracuje zarówno z osobami doznającymi, jak i stosującymi przemoc: fizyczną, psychiczną, seksualną, ekonomiczną i in. Wspiera klientów zmagających się z dysforią płciową i/lub planujących korektę płci biologicznej. Współpracowała z Fundacją „Centrum Praw Kobiet” oraz Stowarzyszeniem na rzecz Ofiar Przemocy „Niebieska Linia”. Doświadczenie kliniczne zdobywała ponadto na Oddziale Leczenia Nerwic w Specjalistycznym Szpitalu MSWiA, gdzie prowadziła zajęcia dla pracowników Policji i innych służb mundurowych.
Monika Jaczewska
Specjalista mentoringu
Psychoterapeuta i Superwizor TSR, Trener Rozwoju Osobistego, Pedagog z wykształceniem MBA, Trener i Szkoleniowiec trenerów, menedżerów i zespołów pracowniczych. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych. Posiada 23-letnie doświadczenie zawodowe w pracy z ludźmi jako menedżer, trener i indywidualny doradca zawodowy. Ponad 20 lat spędziła w korporacjach pomagając innym sprostać oczekiwaniom w rzeczywistości zawodowej. Obecnie pracuje z ludźmi wspierając ich indywidualnie w zakresie rozwoju osobistego. Pracuje z wykorzystaniem elementów psychoterapii, psychoedukacji czerpiąc najwięcej z Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Terapii Schematów oraz Krótkoterminowej Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Nie przedstawia się jako coach, uważając, że to, co robi jest szersze. Uważa, że pomaga ludziom w indywidualnym samorozwoju i większej samoświadomości. Sądzi, że barierą w samorozwoju jest często suma doświadczeń człowieka w interakcji z samym sobą i innymi oraz to, co człowiek myśli na swój temat. I dotyczy to nie tylko relacji zawodowej, ale wypracowanych wzorców rodzinnych, środowiskowych tworzących potencjał wewnętrznej siły i system nawykowego myślenia oraz działania. Bardziej sprzyjający lub mniej. Bardziej kosztowny wewnętrznie psychologicznie lub mniej, w podejmowanych wysiłkach w realizacji własnych działań. Dlatego sięga po techniki terapeutyczne, by wspomóc innych w pracy w tych obszarach.
Katarzyna Sznajder
Specjalista mentoringu
Prowadzi coaching i terapię indywidualną dorosłych i młodzieży od 16. roku życia. Pedagog, filolog romanista, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i podyplomowych studiów Zarządzania Gospodarką Europejską w SGH, Akredytowany Coach ACC ICF, Certyfikowany konsultant diagnozy kompetencji metodą DISC D3 i SI. Trener biznesu z 10 letnim doświadczeniem korporacyjnym jako trener, menedżer, doradca zawodowy i asesor.
Od ponad 20 lat współpracuje z ludźmi w korporacjach na salach szkoleniowych i podczas sesji indywidualnych wspierając ich w rozwoju kompetencji i znajdowaniu najlepszych rozwiązań, które motywują do działania, wyzwalają potencjał i budują poczucie sprawczości. Prowadząc sesje terapeutyczne i rozwojowe czerpie z nurtu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, Terapii Poznawczo – Behawioralnej, Coachingu i Psychoedukacji. Prywatnie mama dwóch nastolatków. Niezmiennie i mocno wierzy, że w każdym człowieku drzemią wszelkie zasoby potrzebne do radzenia sobie z trudnościami i bycia szczęśliwym, dlatego z pełnym zaangażowaniem wspiera swoich klientów w odnajdywaniu drogi do siebie, spokoju i spełnienia. Motto, którym od lat kieruje się w życiu odziedziczyła po swoim dziadku – pedagogu, wieloletnim nauczycielu i dyrektorze szkoły Marianie Kowalskim (1918-1983).
„NIE MA NIC PIĘKNIEJSZEGO I CENNIEJSZEGO NIŻ PRZYGOTOWANIE CZŁOWIEKA DO BORYKANIA SIĘ Z ŻYCIEM”.
Agnieszka Duleba-Rossa
Specjalista mentoringu
Prowadzi coaching, mentoring, doradztwo zawodowe i terapię indywidualną dorosłych oraz dzieci od 6 roku życia. Pracuje online i stacjonarnie na terenie Warszawy. Pedagog, andragog i ekspert kierowania potencjałem ludzkim. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacji Andragogika i Kształcenie Ustawiczne.
Terapeuta TSR, certyfikowany konsultant diagnozy indywidualnego stylu funkcjonowania metodami Success Insights i Extendid DISC, stanowiącymi bazę do poszukiwania i tworzenia rozwiązań w zakresie rozwoju indywidualnego, jak również kształtowania efektywnych i satysfakcjonujących relacji interpersonalnych. Trener umiejętności społecznych, komunikacji i współpracy oraz umiejętności przywódczych, z ponad 15 letnim doświadczeniem biznesowym jako menedżer, trener, mentor, facylitator, doradca zawodowy i asesor.
Od blisko 20 lat współpracuje z ludźmi w organizacjach, prowadzi warsztaty grupowe oraz sesje indywidualne, wspierając rozwój kompetencji, poprzez autorefleksję uczestników oraz postępowanie zgodnie ze swoimi wartościami, naturalnymi predyspozycjami i potrzebami. Prowadząc sesje terapeutyczne i rozwojowe czerpie z nurtu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, Coachingu i Psychoedukacji. Dając wsparcie, tworzy z klientem swoistą relację, która oparta jest na głębokim zrozumieniu, tolerancji i akceptacji. Klient opowiadający o swoich przeżyciach, emocjach czy problemach – jest usłyszany, a jego wewnętrzny świat – uznany, uszanowany oraz odzwierciedlony w postaci nazywania emocji, które odczuwa i wartości, które są dla niego ważne.
Prywatnie mama dwójki dorosłych już dzieci. Wierzy w to, że rozwój i zmiana jest zawsze możliwa, a w budowaniu osobistej siły pomagają atuty, które każdy posiada. Rozwiązywanie problemów i wprowadzanie zmian to proces, któremu towarzyszy z empatią, tworząc atmosferę współpracy i zaufania, sprzyjającą odkrywaniu siebie – zyskiwaniu świadomości kim jestem oraz w jaki sposób chcę funkcjonować w relacjach prywatnych oraz zawodowych. W swojej pracy zawsze kieruje się słowami Marii Grzegorzewskiej: „We wszystkich dziedzinach życia decydującą rolę odgrywa człowiek, dlatego troska o wartość człowieka jest najważniejszym zagadnieniem”.