Warsztaty sportowe

Jesteś sportowcem? Chciałbyś/ chciałabyś rozwijać swoje umiejętności mentalne? Ta grupa warsztatowa jest właśnie dla Ciebie!

Serdecznie zapraszam Cię na cykl 16 warsztatów, w których pracujemy na modelu 9 umiejętności mistrzowskich Jacka Lesyka, Psychologa Sportu ze Stanów Zjednoczonych, gdzie współpracował m.in. z drużyną Cleveland Cavaliers z NBA.

Tematy i przebieg warsztatów:

Warsztat 1 i 2: Nastawienie i Motywacja

Nauczysz się jak zadbać o odpowiednie nastawienie do swojego Sportu oraz jak motywować się w momentach kryzysu!

Warsztat 3 i 4: Stawianie i realizacja celów

Poznasz jak profesjonalnie rozpisać swój cel, jak dostrzegać trudności i szansę podczas jego realizacji. Stworzymy również przykładowy plan działania, który ułatwi Ci monitorowanie postępów.

Warsztat 5: Umiejętności Społeczne

Niezależnie czy reprezentujesz sport zespołowy czy indywidualny, bardzo ważna jest komunikacja i funkcjonowanie w zespole. Podczas warsztatu porozmawiamy o tzw. pozytywnej komunikacji i dlaczego jest ważna w kontakcie z teamem.

Warsztat 6: Trening wyobrażeniowy

Według badań naukowych podczas wyobrażania sobie ruchu, uaktywniają się te same elementy mózgu co podczas prawdziwego wykonania sportowego. To oznacza mniej więcej tyle, że wyobrażając siebie w sporcie możemy poprawiać elementy techniki, ale też oswajać się z różnymi, np. niekorzystnymi sytuacjami podczas wykonania. Nauczę Cię jak tworzyć skuteczne Wyobrażenia, które wesprą Cię podczas różnych sytuacji.

Warsztat 7 i 8: Mowa Wewnętrzna

Wszystko co myślimy, to element mowy wewnętrznej, który pojawia się m.in. podczas wykonania sportowego

Nauczę Cię jak tworzyć wspierające komunikaty do siebie oraz jak przeformułować trudne, nieprzyjemne i niekorzystne Myśli.

Warsztat 9 i 10: Kontrola Emocji i Stresu

Podczas warsztatów nauczę Cię technik przydatnych gdy podczas wykonu sportowego zacznie pojawiać się złość czy smutek. Oprócz tego popracujemy jak lepiej radzić sobie ze stresem jeżeli zacznie nadmiernie Ci przeszkadzać, a wręcz paraliżować.

Warsztat: 10 i 12: Koncentracja uwagi

Skupienie nie jest dane raz na zawsze, podczas wykonu sportowego wiele rzeczy może rozproszyć, a finalnie pogorszyć występ. Nauczę Cię jak wzmacniać koncentrację uwagi oraz jak ją odzyskać na boisku/korcie/arenie w sytuacji gdy zaczniesz się rozpraszać.

Cena warsztatu: 400 zł od osoby za 4 warsztaty (1 miesiąc):

  • Wiek: 15 – 99
  • Liczebność grupy: od 8 do 12 osób
  • Czas 1 warsztatu: 1,5h

Zgłoś się na mentalne warsztaty sportowe!