Terapia rodzinna i par

Psycholog / Psychoterapeuta rodzinny Warszawa

Znajdą Państwo u nas pomoc w przezwyciężeniu kryzysów i pokonaniu napięć występujących w związkach (parach) i rodzinach na każdym etapie rozwoju. Mogą Państwo skorzystać z pojedynczych konsultacji psychologicznych par lub rodzin, albo zdecydować się na krótkoterminową lub długoterminową terapię psychologiczną. Z takich konsultacji korzysta każdy członek rodziny.

Dobry psycholog psychoterapeuta par i rodzin w Warszawie?

Pary lub rodziny przechodzą w życiu wiele tzw. kryzysów związanych po prostu z naturalnymi etapami życia rodzinnego i życia człowieka. Psychologia rodziny nie zajmuje się wyłącznie kryzysami w ich potocznym rozumieniu: zdrada jednego z partnerów, konflikt, przemoc w rodzinie, sytuacja okołorozwodowa, utrata pracy przez dorosłego członka rodziny, strata, czy ciężka choroba współmałżonka. Dla wielu par i rodzin swoistym egzaminem dojrzałości są z pozoru pozytywne, szczęśliwe zdarzenia, np. czas narodzin dziecka, wyprowadzka dorosłych dzieci z domu, zostanie po raz pierwszy dziadkami, wprowadzenie do rodziny małżonka dorosłego dziecka, przejście na emeryturę…
Każdorazowa taka zmiana struktury do tej pory ustabilizowanego środowiska rodzinnego, może wywołać w rodzinie dezorientację, niepokój, lęki, czy konflikt. W takich okresach warto być uważnym na potrzeby członków swojej rodziny i zaproponować wsparcie, czy choćby wstępną diagnozę w gabinecie psychologicznym.

Dobry psycholog psychoterapeuta w Warszawie?

Dobry psycholog, to profesjonalista, który posiada bogatą wiedzę na temat mechanizmów działania naszej świadomości („psyche” - czyli tłumacząc dosłownie z greckiego – duszy). Bazując na tej wiedzy, już po wstępnej rozmowie może udzielić trafnej informacji zwrotnej dotyczącej psychologicznego funkcjonowania człowieka, jego zakłóceń i możliwości przywrócenia dobrostanu. Mówiąc prościej dobry psycholog dość szybko powie nam „co nie działa” i „dlaczego”? Psycholog używa też różnych narzędzi diagnostycznych w przypadku konieczności dogłębnego zbadania problemu, czy też oceny stopnia zaburzeń. Może nie tylko zdiagnozować zaburzenia psychiczne, ale ma także uprawnienia do profesjonalnego badania np. poziomu inteligencji, sposobów radzenia sobie ze stresem, właściwości naszego temperamentu, czy osobowości. Są to nowoczesne testy psychometryczne, czyli oparte o szczegółowe badania, w których główną rolę odgrywają procedury matematyczne (statystyczne). Gabinety, w których pacjentom pokazuje się rozlane plamy atramentu (tzw. test Rorschacha) odeszły już do lamusa i - poza nielicznymi wyjątkami - w nowoczesnej diagnozie ich się już nie stosuje. Psycholog prowadzi wstępne konsultacje i może zaproponować psychoterapię, jako formę leczenia zdiagnozowanych zaburzeń. W przypadku osób psychicznie zdrowych – prowadzi konsultacje i udziela tzw. porad psychologicznych. Wspomaga rodziców fachową wiedzą o rozwoju i wychowaniu dzieci. Pomaga osobom, parom, czy rodzinom w kryzysie. W trudniejszych przypadkach prowadzi tzw. interwencję kryzysową, a także potrafi zastosować tzw. „debriefing” w przypadku osób zgłaszających się po pomoc bezpośrednio po doświadczeniu traumatycznego wydarzenia.
Zapraszamy Państwa do naszych poradni Psycholodzy24.pl . Znajdą Państwo u nas specjalistów specjalizujących się w różnych obszarach pomocy dorosłym, nastolatkom, dzieciom i rodzinie.

GÓRA