Terapia par i rodzin

/ / Czytelnia

Dobry psycholog psychoterapeuta par i rodzin w Warszawie?

Pary lub rodziny przechodzą w życiu wiele tzw. kryzysów związanych po prostu z naturalnymi etapami życia rodzinnego i życia człowieka. Psychologia rodziny nie zajmuje się wyłącznie kryzysami w ich potocznym rozumieniu: zdrada jednego z partnerów, konflikt, przemoc w rodzinie, sytuacja okołorozwodowa, utrata pracy przez dorosłego członka rodziny, strata, czy ciężka choroba współmałżonka. Dla wielu par i rodzin swoistym egzaminem dojrzałości są z pozoru pozytywne, szczęśliwe zdarzenia, np. czas narodzin dziecka, wyprowadzka dorosłych dzieci z domu, zostanie po raz pierwszy dziadkami, wprowadzenie do rodziny małżonka dorosłego dziecka, przejście na emeryturę…

Każdorazowa taka zmiana struktury do  tej pory ustabilizowanego środowiska rodzinnego, może wywołać w rodzinie dezorientację, niepokój, lęki, czy konflikt. W takich okresach warto być uważnym na potrzeby członków swojej rodziny i zaproponować wsparcie, czy choćby wstępną diagnozę w gabinecie psychologicznym.

 

Dziecko – barometr jakości życia rodzinnego.

Warto wiedzieć, że psycholodzy często rozpatrują problemy dziecka (ściślej mówiąc – zgłaszane w gabinecie jako problemy dziecka) w kontekście całego systemu rodzinnego. Symptomy, objawy sygnalizowane przez dziecko, czy to psychologiczne, np. złe zachowanie, lęki, czy somatyczne (objawy gastryczne, czy moczenie nocne) mogą wskazywać na konflikt lub nierozwiązane problemy w rodzinie. Zaproszenie do współpracy dobrego specjalisty pomoże przywrócić równowagę w systemie, rozładować emocje w bezpiecznych warunkach i poprawić komunikację pomiędzy członkami rodziny.

Zapraszamy Państwa do naszych poradni Psycholodzy24.pl . Znajdą Państwo u nas specjalistów psychoterapii specjalizujących się w różnych obszarach pomocy parom (małżeństwom i związkom nieformalnym) oraz rodzinom. Oferujemy pomoc w przezwyciężeniu kryzysów i pokonaniu napięć występujących w związkach (parach) i rodzinach na każdym etapie rozwoju. Mogą Państwo skorzystać z pojedynczych konsultacji psychologicznych par lub rodzin, albo zdecydować się na krótkoterminową lub długoterminową terapię psychologiczną. Z takich konsultacji korzysta każdy członek rodziny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *